Interaktywna ściana V-WALL . Nieograniczone możliwości.

Systemy interaktywne budzą coraz większe zainteresowanie. Możliwości, jakie oferują są ogromne. Dlatego potencjalni użytkownicy mogą poszukiwać rozwiązań na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Producenci powierzchni interaktywnych starają się, aby proponowane przez nich rozwiązania były ja najbardziej nowoczesne i innowacyjne. Ciekawym przykładem jest wynalazek V-Wall. Jest to interaktywna ściana, która wykorzystuje system multi touch. Dzięki jego zastosowaniu możliwa jest interakcja nie z pojedynczym użytkownikiem, a wieloma osobami jednocześnie. Co istotne, nie ogranicza nas przestrzeń. Wielkość V-Wall jest naprawdę imponująca, bo osiąga nawet 250 cali.

Oczywiście nie jest to jeden ekran. Na V-Wall składają się ekrany LCD połączone ze sobą bezszwowo. Połączenia nie wpływają więc na jakość obrazu oraz komfort jego oglądania. Ścianę interaktywną można wykorzystać przy organizacji różnego rodzaju szkoleń, konferencji, prezentacji, targów oraz imprez komercyjnych. Na zachodzie tego typu rozwiązania wykorzystywane są w dużych centrach handlowych, a nawet w muzeach. To doskonały sposób na zaprezentowanie wyników swojej pracy. Sprawdza się również w przypadku, gdy zależy nam na zaangażowaniu uczestników w wystąpienie.

Myślenie o V-Wall, jako o dużym, staczanym ekranie to ogromne uproszczenie. W rzeczywistości bowiem V-Wall to o wiele więcej, niż zwykły nośnik informacji. Oferuje zupełnie nowe możliwości związane z prezentowaniem treści. Warto wspomnieć, że V-Wall ma kilka wariantów.

Możemy wybrać wersję V-Wall mobile, którą wykorzystamy poza firmowym biurem. Wyjazdowe szkolenia, prezentacje czy eventy to już niemal standard. Należą do codziennych wyzwań wielu firm. Warto więc zainwestować w mobilną ścianę interaktywną, która w takich sytuacjach może okazać się niezastąpiona. Ściana zbudowana z kilku monitorów zostaje w tym przypadku zainstalowana na aluminiowej konstrukcji posiadającej specjalne kółka jezdne. Jej przemieszczanie jest niezwykle proste. Nie wymaga użycia siły. Firmy, które posiadają mobilną wersję V-Wall mogą pozwolić sobie na prezentację czy szkolenie w każdych warunkach.

V-Wall może stać się również stałym elementem wyposażenia biura. Wówczas wytrzymała konstrukcja przytwierdzana jest do podłoża lub ściany budynku. Jest to rozwiązanie optymalne dla wielu firm, które potrzebują dużego ekranu. Stała instalacja V-Wall oferuje największą przestrzeń interaktywnej ściany video multi touch. Istnieje jeden warunek. Z tyłu takiej instalacji powinno znajdować się pomieszczenie serwisowe. Trzeba więc przewidzieć na nie odpowiednia ilość miejsca.

Istnieje również rozwiązanie pozwalające na nadanie dodatkowych funkcji istniejącym już ścianom video. Jest to specjalna nakładka do montażu na ścianie. Standardowy video wall zamienimy z łatwością w bardzo nowoczesną ścianę interaktywną. Modyfikacja polega na instalacji nakładki dotykowej i uchwytów mocujących do ściany budynku dokoła bezszwowych monitorów. Zyskujemy w ten sposób również ich ochronę przed zniszczeniem.