Atrakcja dla imprezowiczów. Interaktywna ściana.

Organizacja imprez czy różnego rodzaju eventów to spore wyzwanie organizacyjne. Jedną z kwestii, o które należy zadbać jest zapewnienie gościom odpowiednich atrakcji. Oczywiście istnieją gotowe produkty czy usługi w tym zakresie. Na świecie takie rozwiązania są niezwykle popularne. W Polsce dopiero raczkują, ale tendencja do wykorzystywania nowoczesnych technologii oraz interaktywnych form w trakcie imprez powoli rośnie.

Z jakiego typu produktami możemy się więc spotkać? Bar interaktywny, stół interaktywny, video steaming, ściana interaktywna to najpopularniejsze sposoby na uatrakcyjnienie imprezy. Co prawda, w naszych rodzimych klubach czy pubach należą jeszcze do rzadkości. Jednak dla organizatorów imprez i przedsięwzięć różnego typu to ogromna pomoc i ułatwienie. Ściana interaktywna wydaje się szczególnie interesującym produktem z kategorii systemy interaktywne.

Czym jest ściana interaktywna?

To przede wszystkim doskonałe narzędzie marketingowe. Trudno o bardziej skuteczną formę promocji. Przechodzący obok niej uczestnicy imprezy na pewno zwrócą uwagę na ten nowoczesny nośnik. Na zachodzie powszechnie wykorzystywana jest w centrach handlowych oraz na targach o charakterze tematycznym, bywa używana nawet przez muzea. Jej zastosowanie może być jednak znacznie szersze.

Przy organizacji przedsięwzięcia na dużą skalę, z dużą grupą uczestników może to być doskonały pomysł na promocję z jednej strony, a zapewnienie gościom multimedialnych atrakcji z drugiej strony. Wiele nie potrzeba. Wystarczy wolna powierzchnia jednej ze ścian. Możemy ja w łatwy sposób przekształcić w ścianę interaktywną, która przyciągnie klientów i kupi ich uwagę na dłuższy czas.

W jaki sposób to działa?

Interaktywna ściana wykorzystuje inteligentne systemy wyświetlania obrazu. Potrafią one wykrywać i śledzić ruch. W momencie jego wykrycia ściana reaguje w odpowiedni sposób, czyli zmienia prezentowane treści. To zaproszenie wysłane użytkownikowi, które ma zachęcić go do interakcji. Na ścianie wyświetlać można gotowe efekty wizualne, które zostaną dostosowane do charakteru danego wydarzenie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać własne materiały. W zależności od powierzchni, którą dysponujemy oraz innych potrzeb, możemy wybrać jedną z dwóch wielkości monitora „46” i 55”. Takie monitory znajdują w powszechnym użytku.

Ta ściana może wiele

Ścianę interaktywną można wykorzystać jako nośnik informacji. Z powodzeniem może stać się elementem kampanii promocyjnej. Jednak równie dobrze sprawdzi się jako świetna zabawa i rozrywka dla uczestników imprezy. Można wyświetlać na niej interaktywne prezentacje, ciekawe filmy, a nawet gry angażujące użytkowników. Warto wspomnieć o dodatkowych możliwościach tego rozwiązania takich, jak prowadzenie statystyki osób, tworzenie różnych scenariuszy dostosowanych do pory dnia czy pogody. Urządzenia wcale nie musimy kupować. Istnieje możliwość jego wynajęcia. Koszt takiej inwestycji wcale nie jest zbyt duży, biorąc pod uwagę liczbę funkcji jakie może spełniać interaktywna ściana.